HP457DWE Aku príklepový skrutkovač

Značka: Makita
Dostupnosť Skladom
Kód: HP457DWE MK
160 €
HP457DWE Aku príklepový skrutkovač
Značka: Makita
Tip
BEZPEČNÉ DODANIE
BEZPEČNÉ DODANIE
Zabezpečíme bezpečnú dopravu tovaru až domov.
KLIENTSKY SERVIS
KLIENTSKY SERVIS
Výhodný pomer ceny tovaru a klientskej podpory.
VRÁTENIE TOVAROV
VRÁTENIE TOVAROV
Vrátenie tovaru do 14 dní. Právo môžu využiť aj firmy.

Akumulátorový skrutkovač s príklepom. Veľmi obľúbená značka Makita ponúka tento model ako cenovo výhodnú alternatívu svojich strojov. Týmto modelom dokážu osloviť aj občasného majstra, ktorému táto uťahovačka poslúži pekných pár rôčkov. Predĺžená záruka, kvalitné materiály a história značky zaručujú vysokú kvalitu.

 

Technické parametre

HP457 Rozmery skrutkovača

 • Napätie batérií je 18 V.
 • Max. krútiaci moment je 42/24 Nm.
 • Samozrejme má prepínanie dvoch rýchlostí.
 • Otáčky stroja sú od 0 do 400/1400 min-1.
 • Max priemer vŕtania do kovu je 13 mm.
 • Max priemer vŕtania do kameňa je 13 mm.
 • Max priemer vŕtania do dreva je 36 mm.
 • Frekvencia príklepu je 21000 min -1.
 • Upínanie skľučovadla je 1,5 13 mm.
 • 16 stupňov uťahovacieho momentu.
 • Skľučovadlo je rýchloupínacie.
 • Hmotnosť bez aku. je xx Kg.

 

Širšie využitie skrutkovača

Skrutkovač stvorený na pomoc doma aj vo firme. Tento model uťahovačky má aj príklep, isto nenahradí vŕtacie kladivo no dokážete s ním vŕtať aj do betónu a tiež utiahnuť väčšie skrutky. V porovnaní s modelom bez príklepu Vám teda tento stroj ponúka širšie využitie.

 

Vŕta a skrutkuje bez problémov

Odolná stavba tela umožňuje aj hrubšie zaobchádzanie. Makita si dáva záležať na kvalite, konštrukcia stroja je silná a použité materiály sú dosť pevné aby odolali dlhoročnému používaniu. 

Na skrutkovači je použitá pogumovaná rukoväť, ktorá prináša komfort. Užívateľ to ocení hlavne po dlhšej nepretržitej práci, ruky z neho isto nebolia. K lepšiemu komfortu prispieva aj fakt že k stroju sú pribalené menšie batérie, ktoré síce vydržia kratšie no sú oveľa ľahšie, takto znížili hmotnosť stroja. 

Stále opisujeme kvalitu značky, no inak to ani nejde. O tom svedčí aj použitie kvalitnej prachotesnej prevodovky s odolnými kovovými prevodmi, ktoré zaručujú naozaj dlhú životnosť stroja. Použitá prevodovka je dvojrýchlostná. Vysvetlíme to jednoducho pre neznalého: Prvý stupeň je skrutkovanie s väčšou silou a druhý stupeň umožňuje skrutkovanie vyššou rýchlosťou.

 

Prečo kúpiť tento skrutkovač?

Je to naozaj jednoduché, zhrniem Vám hlavné vlastnosti: Odolná stavba tela, kovová prachotesná prevodovka a funkcia príklepu, ktorá rozširuje využitie. Ďalej je tu dodávka s dvoma batériami a nabíjačkou v plastovom kufri, predĺžená záruka na tri roky a to všetko v skvelej cene, ktorá je postavená tak aby sa priblížila lacnejším konkurenčným značkám.

 

Kompatibilita batérií

Aby sme sa ešte pred predajom tohto stroja vyhli nepríjemnostiam, chceme Vás upozorniť na to, že dodávané batérie pri tomto skrutkovači bohužiaľ nedokážete použiť na všetky stroje značky Makita. Existuje niekoľko strojov, ktoré používajú tie isté batérie, no v ponuke Makity ich je naozaj málo. Vysvetlíme Vám ako to dokážete porovnať. Pribalené batérie pri tomto stroji majú v označení na konci písmeno "G" (kód: BL1815G), drvivá väčšina však používa batérie s kódom, ktorý tam má písmeno "B" (kód: BL1850B). Odporúčame teda pozorne prezrieť označenia strojov, ktoré máte doma alebo strojov v našej ponuke, o ktoré by ste mali záujem. Taktiež je zvykom označovať to ako G-Séria a B-Séria.

 

Záručná doba

Základná záručná doba pri tomto stroji je výrobcom určená na 1 a 2 roky. Dva roky záruku majú zákazníci pri kúpe na súkromne účely, skrátenú záruku jeden rok majú iba firmy a živnostníci pri kúpe tovaru na IČO. Firma Makita prišla s predĺženou zárukou svojich strojov až na tri roky. Predĺženú záruku si môžu uplatniť súkromné osoby ale samozrejme aj firmy. Pre firmy je to určite obrovskou výhodou. Makita takto dala najavo, že svojím strojom naozaj dôveruje. Na získanie predĺženej záruky je potrebný jeden úkon. Najneskôr do 30 dní od zakúpenia je potrebné registrovať náradie na stránke Makita. Na registráciu s návodom sa prepnete kliknutím sem.

 

Obsah balenia

 • Uťahovák HP457
 • 2ks batérie 1,5 Ah - BL1815G (G-Séria)
 • Nabíjačka akumulátorov
 • 1ks obojstranný krížový a rovný bit
 • Balené v plastovom kufri

Dodatočné parametre

Kategória: Skrutkovače
Záruka: 3 roky