DGA452Z Aku uhlová brúska

Značka: Makita
Dostupnosť Skladom
Kód: DGA452Z MK
99 €
DGA452Z Aku uhlová brúska
Značka: Makita
Tip
BEZPEČNÉ DODANIE
BEZPEČNÉ DODANIE
Zabezpečíme bezpečnú dopravu tovaru až domov.
KLIENTSKY SERVIS
KLIENTSKY SERVIS
Výhodný pomer ceny tovaru a klientskej podpory.
VRÁTENIE TOVAROV
VRÁTENIE TOVAROV
Vrátenie tovaru do 14 dní. Právo môžu využiť aj firmy.

Akumulátorová brúska Makita, v tomto prípade ide o solo brúsku dodávanú bez batérií a nabíjačky. Výhoda tohto balenia Vám je určite jasná. Každý kto už má doma napr. skrutkovač s batériami a nechce kupovať ďalšie, môže kúpiť túto brúsku, do ktorej pasujú batérie B-Séria. Overenie kompatibility batérii nájdete nižšie.

 

Technické parametre

DGA452 Rozmery brúsky

 • Napätie batérií je 18 V.
 • Priemer kotúča je 115 mm.
 • Veľkosť vretena je M14 x 2.
 • Voľnobežné otáčky sú 10 000 min-1.
 • Brúska má ochranu pred opätovným zapnutím.
 • Hmotnosť bez aku. je xx Kg.

 


Bezkáblový komfort

Prečo akumulátorová brúska? Nejeden majster si už isto povedal "keby tu nebol ten kábel". V dnešnej dobe to už nie je problém. Náradie ide s dobou a Makita nezaostáva. Aku brúsku odporúčame každému kto chodieva na výjazdy alebo často pracuje mimo dosah el. energie (napr. novostavba, záhrada).

 

Správne vybavená aku brúska

Mnoho majstrov v obchode hľadá brúsku, ktorá dobre padne do ruky. Tu to nie je inak, brúska má malý obvod, to vďaka dobre uloženému motoru. Držanie brúsky nebude robiť problém ani majstrom s menšími rukami. Komfortu pri práci prispieva aj pogumovaná časť tela.

Batérie vhodné pre tento stroj s technológiou LXT pri používaní zaručujú optimálnu výdrž pri práci, rýchle dobíjanie a dlhú životnosť.

Bezpečnosť pri práci je prvoradá. Ako pri každej brúske aj tu je povinný ochranný kryt. Naviac tu je funkcia, ktorá bráni opätovnému zapnutiu. Pokiaľ sa Vám vybije akumulátor pri práci a vy vymeníte baterku bez vypnutia vypínača, brúska sa po zasunutí baterky nezapne. Naopak upozorní Vás výstražným svetlom

 

Kompatibilita batérií

I keď pri tomto stroji nie sú dodávané batérie, radi Vám vysvetlíme ako preveriť či budú pasovať baterky, ktoré už vlastníte alebo sú pri stroji, ktorý plánujete zakúpiť. Existuje niekoľko strojov, ktoré používajú odlišné batérie, no v ponuke Makity je ich naozaj málo. Batérie majú v označení na konci písmeno "G" alebo "B" (napr: BL1815G), drvivá väčšina strojov používa batérie s kódom, ktorý obsahuje písmeno "B" (kód: BL1850B). Odporúčame teda pozorne prezrieť označenia strojov, ktoré máte doma alebo strojov v našej ponuke, o ktoré by ste mali záujem. Taktiež je zvykom označovať to ako G-Séria a B-Séria.

 

Záručná doba

Základná záručná doba pri tomto stroji je výrobcom určená na 1 a 2 roky. Dva roky záruku majú zákazníci pri kúpe na súkromne účely, skrátenú záruku jeden rok majú iba firmy a živnostníci pri kúpe tovaru na IČO. Firma Makita prišla s predĺženou zárukou svojich strojov až na tri roky. Predĺženú záruku si môžu uplatniť súkromné osoby ale samozrejme aj firmy. Pre firmy je to určite obrovskou výhodou. Makita takto dala najavo, že svojím strojom naozaj dôveruje. Na získanie predĺženej záruky je potrebný jeden úkon. Najneskôr do 30 dní od zakúpenia je potrebné registrovať náradie na stránke Makita. Na registráciu s návodom sa prepnete kliknutím sem.

 

Obsah balenia

 • Brúska DGA452
 • Kryt a kľúč na kotúče
 • Upínacia podložka a matica
 • Prídavná rukoväť
 • Brúsny kotúč na kov
 • Balené v kartónovej škatuli
 • Dodávané bez batérií
 • Možné použiť batérie B-Séria

Dodatočné parametre

Kategória: Brúsky
Záruka: 3 roky